Saksı Bitki Evden Eve Taşıma

Bir evi ev yapan içinde yaşayan ve de sizi yansıtan mobilyalardır. Yaşayan alanına sevimli dostlarımız yani evcil hayvanlarımızın girdiği gibi evimize güzellik katan bitkilerimiz de dahil olmaktadır.

Peki ev taşıma yaparken bitkilerimizi yanımızda götürmek istersek ne yapmalıyız bunun cevabına bir bakalım…

Öncelikte evden eve taşımalarda eşyalarınıza büyük özen gösterilir, çünkü eşyalarınızın şekli şemali bellidir, lakin bitkiler biraz daha zordur ve canlı oldukları için genellikle bitki taşınmaları taşınan kişiler tarafından şahsi araçlarında yapılır.

Bunun bir kaç sebebi var elbette, ilk olarak küçük saksı bitkilerimizden başlayalım;

Saksı bitkilerimiz taşınması en kolay olan bitki gurubudur, sığacakları kadar boyutta karton bir kutuya konulup üzeri açık bir şekilde istediğiniz taşımayı yapabilirsiniz, lakin burada yolculuğun uzun sürmesi gibi durumlar var ise, gerekli ilgi alaka ve çiçeklerin suyunun verilmesi, taşınan kişinin sorumluluğu altındadır.

Saksı Bitki Evden Eve Taşıma
Saksı Bitki Evden Eve Taşıma

Görsel de göreceğiniz gibi saksımızın sığacağı kadar bir kutu yada daha büyük bir kutuda bir kaç saksı taşınabilir, birbirlerine zarar vermelerini engellemek adına da, aralarına gazete kağıdı yada sünger gibi malzemeler konularak ta güvenli bir taşıma yapılabilir, lakin bazı saksıların altında fazla suyun gitmesi için delikler bulunur, olur da çiçeğinizi sularsanız, bu suların deliklerden akıp, önce karton kutuyu ıslatıp sonra da kutuyu kaldırma sırasında kutunun yumuşayan kartonunun delinmesi sonucu yere düşürmenize sebep olabilir, o yüzden her saksı için delik olmayan poşet takmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bir diğer bitki gurubumuz ise yine ev içi bitkilerimizden olan ama daha büyük boyutlu olduğu için daha çok sorun çıkartacak olan bitkilerimizdir. Bu durumda ise, bitkimizin kesilebilecek yerleri var ise kesmemiz daha kolay taşınmasına vesile olacaktır. Aksi takdirde ona uygun ne bir kutu ne de taşınma sırasında zarar görmeden nakliye olma imkanı olacaktır.

Büyük Boyutlu Bitki Evden Eve Taşıma
Büyük Boyutlu Bitki Evden Eve Taşıma

Görsel de de göreceğiniz gibi bitkilerin özgür ortamlarında dallarını ve yapraklarını nasıl da özgürce büyüttüklerini görüyorsunuz ve bu bitkiyi koyacak ne uygun bir kutu ne de kutu içerisinde zarar görmeden gitmesini sağlayacak pratik bir sistem vardır.

En son olarak ta dışarda baktığımız bitkilerimiz, açıkcası bu konuda genel bir görüş olarak, o bitkileri dışarda bırakmak hem sizler adına hem bitkiler adına daha faydalı sonuç vermektedir. Dış ortama uyum sağlayan bitki yerinden sökülecek, kutulanacak, sarılacak derken çok fazla zarar görmekte ve gittiği yerlere uyum sağlama konusunda sıkıntı çekmektedir.

Sonuç olarak toparlarsak evden eve taşıma işlemi sırasında bitkileriniz taşınması zorlu bir süreçtir, onlara aynı ailenizin bir ferdi gibi davranmanız gerekmektedir, taşınma yapacağınız hava durumu belki ev bitkileriniz için uygun sıcaklık koşullarında olamayabilir, bu yüzden etrafını kalın bir malzemeyle sarmak bir derece çözüm yolu olacaktır.

Yine aynı şekilde uzun yolculuk olacak ise gerekli su ve bakımı da yine sizlerin yapması icap edecektir.

Herşeye rağmen çiçekler evimizin en güzel süsleridir ve Bursa Evden Eve Taşımacılık sektörünün ilk firması olan Kartaş Evden Eve tüm bitki severlerin yanında olarak bu zorlu süreci birlikte atlatmaya sizlere yardımcı olmaya her zaman hazırdır. Bizleri takipte kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir