Yıldırım Evden Eve Nakliyat

Yıldırım ilçesi, Bursa’nın merkez ilçelerinden biri olmakta ve 2018 nüfus sayımına göre 653 004 olarak Bursa’da Osmangazi İlçesinden sonra en kalabalık ikinci ilçe olma sebebiyle oldukça önemlidir. Web sitemiz de Bursa’ya taşınmak isteyenler için Bursa bölge rehberi niyetiyle her ilçe için bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu yazımız da Bursa’nın merkeze ve doğusuna en yakın ilçe olan Yıldırım İlçesi.

Yıldırım ilçesi toplam 69 mahalleden oluşmakta ve ismini Osmanlı padişahlarından 4.sü olan Yıldırım Bayezid Han’dan almaktadır. Yıldırım, Bursa’da manevi iklim ve tabiatın bolca bulunduğu ilçelerden en başta gelenidir.

Yıldırım’da ne gibi gezilecek görülecek yerler var diye sorarsanız hemen başlayalım, ilk olarak Bursa sudan ibaret bir şehirdir ve Yıldırım ilçesinde bir çok görülecek şelale vardır, bunlardan ilki Saitabat Şelalesi’dir ki şelale etrafında yer alan mekanları ile, aileniz ile birlikte kahvaltıdan tutun akşam yemeklerine hatta piknik yapmanız için bile uygun yerler bulunmakta. Bir çok yerden ziyaretçi ağırlayan Saitabat Şelalesi, Bursa’da görülmesi gereken yerlerin en başında gelmektedir. Yine Şelalelerden devam edersek, Küreklidere Şelalesi oldukça yüksekten dökülmesi ile meşhur olmuş ve aileniz ile alabalık keyfi yapabileceğiniz ve de piknik yapabileceğiniz yegane yerlerden birisidir.

Yıldırım’da son yıllarda yapılan yatırımlardan birisi de Cazibe Merkezidir. Kaplıkaya mevkisinde bulunan Cazibe Merkezi, içerisinde devasa akvaryum içermesi ve bir çok balık türünü barındırması sebebiyle bir derece canlı balık müzesi diyebiliriz ve de ailenizle hoşça vakit geçirebileceğiniz yerlerden birisidir.

Biraz da manevi iklimden bahsedersek, Yıldırım’da adını aldığı Padişahın yani Yıldırım Bayezid Han’ın türbesi bulunmakta ve hem camisi hem türbesi çokça ziyaret edilmektedir. Yine Bursa’nın en çok turistlerce ziyaret alan yerlerinden biri olan, Yeşil Türbe ve Yeşil Cami, Emirsultan Türbesi ve Camisi, Yıldırım ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Sağlıktan bahsetmek istersek, Yıldırım ilçesinde oldukça fazla sayıda özel hastane bulunmaktadır, bu hastanelerin hepsi ana yol, Ankara Caddesi üzerinde bulunması sebebiyle ulaşımları kolay olmaktadır. Ek olarak Bursaray, raylı ulaşım sistemi Yıldırım ilçesinin tam ortasından geçerek Ankara Caddesinin hem alt bölgelerini hem de üst bölgelerinin Bursa’nın her noktasına erişim konusunda son derece kolaylaştırmaktadır.

Eğitim konusunda da bir çok lise, ortaokul ve anaokula sahiplik yapan ilçe, özel okulların varlığıyla da her kesime hitap etmektedir.

Yaşam yerlerinden bahsetmek gerekirse, Yıldırım ilçesi kentsel dönüşüm ve toplu site yapılaşmalarıyla bir çok bölgede her kesime uygun ev olanakları ile Yıldırım ilçesine taşınmak isteyenler için bir çok cazip seçim olanaklarına sahiptir. Yıldırım ilçesinin en eski toplu site yerleşimi, adından da belli olacağı gibi Kaplıkaya mevkisinde kalan Siteler bölgesidir, yüksek katlı ve modern sitelerin olduğu bölge, toplu yapısıyla tercih sebebidir.

Yıldırım ilçesi hakkında en son ne tür projeler var bilgi sahibi olmak için yapmanız gereken şey, Yıldırım Belediyesinin Projeler adlı sayfasına buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. Projeleri incelediğiniz de göreceğiniz gibi, çok sayıda mahalle konağı, kapalı pazar alanları, halkın nefes alabilmesi için parklar, otoparklar, sağlık merkezleri, spor kompleksleri yapıldığını göreceksiniz.

Mevlana Ulus kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan yeni yerleşim alanları, Millet mahallesinde yapılan kentsel dönüşüm sonrası yaşam alanları, Yiğitler, Esenevler, Ortabağlar mahalleri kentsel dönüşümleri ile Yıldırım ilçesi bambaşka bir çehreye dönüşmüştür.

Sizler de Bursa’ya taşınmak isterseniz, Yıldırım İlçesi, bizlerinde evden eve taşımacılık olarak sıkça hizmet verdiğimiz bölgelerin başında gelmektedir. Yıldırım Evden Eve Nakliyat adlı yazımızda dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık, lakin Yıldırım’ı anlatmakla bitirmek pek kolay olmayacaktır, öğrenmek istediğiniz konuları yorum olarak bildirirseniz bizler de yardımcı olmaya çalışırız.

Kartaş Evden Eve Nakliyat olarak bir sonra ki yazımız da görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir