Kırılacak Eşyalarınızı Nasıl Paketlersiniz

Sanırım ev taşıma zamanlarında en çok can sıkan, özen isteyen ve kafanıza takılı kalan durum, kırılacak eşyalarınızın taşınması olacaktır. Taşıma kamyonunun içerisinde, güzelce kutulanmış bir şekilde konduğunda bir sorun olmasa da, asıl mesele taşınacak olan kişinin bu kutuyu nasıl yaptığı.

Bu konuda güzelce hazırlanmış bir videodan alıntılar yaparak bu işi zahmetsiz nasıl halledersiniz göstermek istiyoruz.

Gerekli malzemeler

Gazete, Boncuk Strafor, Kalem, Koli Bandı, Balonlu Poşet
Gazete, Boncuk Strafor, Kalem, Koli Bandı, Balonlu Poşet

Resimde gördüğünüz gibi bizlere gerekli olan malzemeler, köpük parçaları, yada boncuk strafor diye bir çok yerden bulabileceğiniz köpük, koli bandı, bol bol eski gazete, kalem, koli ve de balonlu poşet.

Bu malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak strafor parçalarını kolimizin içine altlık olacak şekilde dolduruyoruz.

Straforları kutuya boşaltın
Straforları kutuya boşaltın

Daha sonra kırılacak olan tüm eşyalarınızı, örnek porselen yemek takımınızı, kahve fincanlarınızı, bardaklarınızı gibi tüm bu tarz eşyalarınızı balonlu poşet ile sarıyoruz.

Eşyalarınızı Balonlu Poşet İle Sarın
Eşyalarınızı Balonlu Poşet İle Sarın

Dikey olarak yerleştirdiğiniz eşyalarınızın kalan boşluklarına gazete parçalarını topak haline getirip gerekli boşluklara koyarak, her parçanın sabitlenmesini ve de birbirine değmemelerini sağlayın.

Boşluklara Gazete Parçaları Sıkıştırıyoruz
Boşluklara Gazete Parçaları Sıkıştırıyoruz

Tüm bu işlemler bittikten sonra kutumuzu güzelce koli bandıyla bantlıyoruz ve üzerine kırılacak yazarak işlemi bitiriyoruz.

Koli Bandıyla Bantlıyoruz
Koli Bandıyla Bantlıyoruz
Kutunun Üzerine Kırılacak Eşya Yazıyoruz
Kutunun Üzerine Kırılacak Eşya Yazıyoruz

Bu aşamaların hepsini yaparak, ev taşınması sırasında kullanmaya kıyamadığınız porselen yemek takımı, kahve fincanlarınızı ve diğer özel tüm parçalarınızı güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Ek bilgi olarak boncuk straforları, google da arama yaparak bir çok alış veriş sitesinde kilo başına 50 – 60 TL gibi bir fiyata bulabilirsiniz, yada, eşinizden dostunuzdan yeni beyaz eşya almışlar ise içinden çıkan straforları parçalayarak, yada inşaat malzemesi satanlarda da levha halinde alıp, ufak parçalara bölerek aynı işlevi görebilirsiniz.

Bursa Evden Eve firması, Kartaş Evden Eve olarak ev taşınmalarınız da size yardımcı olacak konularda yazılarımız devam edecektir, bizleri takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir