Kış Aylarında Evden Eve Taşımacılık

Bursa dört mevsimin yaşandığı bir yerdir, özellikle Uludağ sayesinde kış turizminin en çok tercih edilen yerlerinden birisi, her ne kadar yerleri dolduracak kadar kar yağışları pek görülmese de 3-5 yılda bir epey kar yapar ve okulları tatil ettirir.

Öyle bir an olur ki kış mevsiminde hatta karlı zamanlar da evinizi taşımanız gerekebilir, böyle zamanlar bazı yönden avantajlı bazı yönlerden dezavantajlıdır. Avantajlıdır çünkü yaz ve bahar aylarına göre evden eve nakliyat firmaları özellikle Bursa da ki firmalar kış aylarında daha az iş yaparlar ve çalışmak istediğiniz evden eve taşımacılık firmasıyla çalışma şansınız daha çoktur.

Dezavantajlıdır, çünkü kış ayları diğer aylara nazaran hem daha soğuk hem de evin döşemelerini kirletmeye çok müsaittir. Kimse isteyerek böyle zorlu günlerde ev taşımak istemez, mecburiyet olduğunu varsayarak böyle zorlu günlerde neler yaparak daha rahat geçirirsiniz bu konuda bir yazı hazırladık…

İlk olarak eşyalarınızı yeni evinize geçirirken, mümkünatı varsa kamyon yanaşabildiği kadar kapıya yanaşmalı ki, hava koşullarından en az etkilenecek şekilde olsun. Aksi takdirde yağmurlu bir gün yada kar yağışlı bir günde kutularımız mecburen bir miktar ıslanmak zorunda kalacaktır.

Kış aylarında taşıma yaparken, mümkün olduğu kadar dikkatli taşıma yapmalıyız, çünkü yerlerin havanın sıcaklığına göre, kar, buz ve yağmur olma durumlarında istenmeyen kazaların olması kaçınılmazdır. Eğer mecburiyet durumu söz konusu ise, taşıma yolunda size engel olabileceğini, kazaya sebep olacağını düşündüğünüz ne kadar sorun varsa hepsini ortadan kaldırmalısınız. Kısacası yolu tamamen güvenli hale getirmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada eşyalarınızı taşırken, kardan yada yağmurdan ıslanan ayakkabıların evinizin içlerine girdiğinde evinizi kirletecek olmasıdır, böyle durumlar için ya evinizin içini gazete kağıtları ile döşeyin yada kullanmadığınız havlu gibi eşyalar varsa evinizin giriş kısmına koyarak ıslak ayakkabıların önce burada silinip içeri öyle girilmesi taşınma sonrası daha az zahmetli olacaktır.

Eşyalarınız kara yolu ile evden eve taşınırken sizde arkalarından şahsi aracınızla gelirken mutlaka kış lastikleriniz ile yola çıkın ve de yolların karlı olması ihtimaline karşı tahmin ettiğinizden daha fazla sürecekmiş gibi plan yapmanızı öneririz.

Sonuç olarak kış aylarında evden eve taşınma yapacaksanız, taşınmadan önce hava durumuna bakıp, muhtemel hava şartlarının en iyi olduğu günü seçmeye çalışın.

Sonuç ne olursa olsun, güvenli taşımacılıktan şaşmayın ve Bursa Evden Eve Taşımacılık Firması olan Kartaş Evden Eve Taşımacılığı takipte kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir