Gereksiz Eşya Tasviyesi

Evden eve taşınmalarda bir çok nedenden ötürü sahip olduğunuz bazı eşyaları elden çıkarmanız gerekebilir. Bazen taşındığınız ev daha küçük olabilir o yüzden bazı eşyalarınızı götüremezsiniz, şahsen tanık olduğumuz bir taşınma oldu ki, yeni evleri devletin lojmanıydı lakin eski evlerinden daha küçük olduğu için yeni alınmış bir çok mobilya o eve maalesef sığamayacaktı ve alternatif bakıyorlardı.

Yukarıda ki durum gibi de olabilir yada evinizde daha önce sizi rahatsız etmeyen eşyalarınız taşınma sırasında size ekstra külfet ve maliyete sebep olabileceği için elden çıkarmanız da gerekebilir. Peki bu tür bir durumda ne yapacağınızı biliyor musunuz.

Ardında bırakacağınız eşyalarınız kullanabilir durumda ise bir kaç yolu var, ilk olarak eşyalarınızı ihtiyaç sahiplerine vermek olabilir. Ama bulunduğunuz konum ve sosyal statü gereği yakınınızda verecek kimse bulamıyorsanız, rahat olun çünkü bir yerlerde bir öğrencinin o eşyaya muhakkak ihtiyacı vardır. Peki bu öğrencileri nereden bulabilirsiniz derseniz, artık her üniversitenin öğrencilerinin sosyal ağlarda ilan paylaşım sayfaları bulunmakta, oralara ilan bırakarak ki bu ücretsizdir, böylelikle hem gereksiz yükten kurtulmuş hem de bir öğrencinin ihtiyacını gidererek büyük bir hayır işlemiş olursunuz. Ek bilgi olarak öğrenci evlerinde her türden hayır kabul ediliyor 🙂

Yine aynı şekilde kullanılabilir eşyalarınızı hayır kurumları, ihtiyaç sahiplerine ikinci el eşya bağışı yapan toplayan derneklere verebilirsiniz, tabi bunlar için önceden ufak bir araştırma gerekir, son güne kalan işler maalesef istenilen başarıya ulaşamaz.

Bir başka yolda, ikinci el eşyalarınızı internet üzerinden satabilirsiniz, bir çok platform bulunmakta ve cüzi bir rakam koyarak eşyalarınızı çok kolay bir şekilde elden çıkarabilirsiniz.

Ardından bırakacağınız eşyalarınız eğer kullanılmayacak derece eşyalar işe kırık bir koltuk sandalye gibi ise, onu büyük ihtimalle çöpe atmanız gerekebilir. Lakin çöp kamyonlarının rutin çöp toplama işleminde büyük bir üçlü koltuğu çöp kamyonlarına alacaklarını hiç tahmin etmiyoruz. O yüzden belediyenizin çevre birimini arayıp elinizde atmak istediğiniz eşyanızı söyleyerek bunları alabilirler mi ilk olarak öğrenmeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

Şayet alırlarsa sorununuz ortadan kalkar ama yok almazlarsa, maalesef bu eşyanızı çöp toplama yerlerine sizin götürmeniz gerekecektir ki bunun da en basit yolu, bir kamyonet tutup o eşyanın taşınmasını sağlamak.

Bizim görüşümüz çöpe atmaktan ziyade hatta tamir edilme şansı varsa, tamir ettirip ve ihtiyaç sahibi birini bularak hem manevi olarak rahatlama hem de gereksiz eşyamızın birilerine yarayacak olması bu işlem için en güzel olanı olacaktır.

Evden eve taşınmaların sanırım en keyifli yanı bu olsa gerek, yük hafifletme ve manevi rahatlama 🙂 Bir başka evden eve taşımacılık yazımızda görüşmek dileğiyle. Bu arada Bursa’da eşyalarınızı atmak isterseniz size bir kaç küçük kamyoneti olan bu işleri layıkıyla yapan birilerini tavsiye ederiz. Bizi takipte kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir