Bursa Evden Eve Taşıma Sorunları

Testiyi kırmadan önce diye bir tabir var, hocanın biri öğrencisine bir testi veriyor ve git buna su doldur getir diyor, tabi ardından da bir tane tokat patlatıyor ( şiddetin her türlüsüne karşıyız!!! ) çocuk şaşırıyor ve hocasına neden vurdunuz diyor, hocası da kırmadan getirmen için diyor. Yöntemler ne kadar farklı olsa da bir derece doğru bir olay.

Hangi iş olursa olsun her zaman olaya kazanç tarafından bakıyoruz, bir iş ucuz ise hemen bu kadar kar elde ettik diyoruz, yada şu işten bu kadar para kazanırız diyoruz, peki hiç olumsuz durumları düşündünüz mü yada bilgi sahibi misiniz.

Kartaş Evden Eve olarak sizlere evden eve taşımacılık alanında başınıza gelebilecek bazı olumsuz durumları anlatmak istiyoruz. Bu tür durumları bilerek firma seçmenizi isteriz ki, üzülen siz olmayasanız…

#Nakliye Sırasında Ezilmeler ve Çizilmeler

Doğru araç ile olmayan doğru muhafaza yöntemleri ile taşınmayan eşyalarda yolculuk sırasında çizikler ve ezilmeler olması mümkün bir olaydır. Hangi eşyanın diğer eşyaya baskı yapacağını, yolculuk sırasında beklenmedik çukur, tümsek gibi problemlerde araç içerisinde eşyaların nasıl sabit kalacağını hesap etmeden yapılan taşıma işlemlerinde maalesef eşya sahiplerini kötü sürprizler beklemektedir.

#Nakliye Sırasında Eşya Kayıpları

Nasıl olur demeyin oluyor, taşıma işlemini doğru planlamayan doğru organizasyonu kuramayan firmalarda maalesef ki eşya kayıpları yaşanmaktadır. Unutulan eşyalarda bunun bir benzeri kötü durumdur.

#Kaza Sonrası Sigorta

Kimse başına kaza gelsin istemez, trafikte ne kadar iyi olursanız olun, karşı taraftan yada yanınızda hiç beklenmedik anda kazalar yaşanmaktadır. Kamyon, tır gibi büyük boyutlu araçların maalesef zaman zaman kör noktaları olabilmekte, acemi şoförlerin bu kör noktalara girerek kazaya sebebiyet verdiği çok sıklıkla görülen bir olaydır. Bu olayın müşterileri ilgilendiren kısmı ise, bu tür durumlarda zarar gören eşyaların, zararlarının karşılanmasıdır. Kaskolu taşımacılıkta bu tür durumlarda üzülen taraf siz olmazsınız.

#Eşya Çalınması

Haberlerde yada viral videolarda çok sıklıkla görürsünüz, bir grup hırsızın insanları oyalama taktiği yaparak nasıl soyduklarını muhakkak görmüşsünüzdür. Evden eve taşımacılık işinde de maalesef bu durum olabiliyor. Nakliye aracına eşya yükledikten sonra yeni eşya almak için gidildiğinde aracın boş kalmasını fırsat bilen kötü niyetli kişiler eşyalarınızı çalarak sizleri maddi zarara uğratabilir, böyle durumların yaşanmaması için yapılması gereken araç başına her daim bir kişinin olmasıdır.

#Özensiz Paketleme

Zaman kazanmak için yada geç kalınması muhtemel durumlarda zamandan tasarruf etmek için özensiz paketleme sonucu eşyaların zarar görmesi durumudur. Her zaman dayanıklı tüketim malları taşınacak değildir, sizler için değerli olan tablolar, kırılacak eşyalar gibi hassas eşyalarında taşıması yapılıyor. Bu tür ekstra dikkat ve önem isteyen durumlarda yapılması gereken sakin sakin paketleme yapılması ve yanlış yükleme sonucu zarar görmesi engellenmesidir. Ne kadar iyi bir paketleme olursa taşınma ve eşyaların sağlığı o derece iyi olur.

#Toparlanma ve Kurulum Sırasında ki Duvar Zedelenmeleri

Tertemiz boyası yeni yapılmış bir eve taşındığınızı hayal edin, eşyalarınızın o evde nasıl durduğunu hayal ediyorsunuz, yeni boyanmış evinizin ne kadar ferah ve iç açıcı olduğunu hayal ederken, tecrübesiz bir personelin, duvara sürtündüğünü, yada eşyayı duvara çarparak hem eşyaya hem de duvara zarar verdiğini düşünmek bile istemiyoruz. Bir anda bütün istek ve heyecanınız kaçabilir. Böyle durumların bir benzeri de merdiven korkuluklarına sürten eşyalarda ki oluşan hasarlar. Bu yüzden tecrübeli ve riskleri önceden bilen firma ile çalışmak sizleri bu tür zihinsel bir yükten ve taşınma sonrası oluşacak olan can sıkıntısından kurtaracaktır.

#Taşıma Sonrası Fiyat Değişikliği

Bazen öyle şeyler duyuyoruz ki, bu insanların bu cesareti nereden bulduklarına aklımız almıyor. Olay çok basit, vaktiniz olmuyor ki çok iyi incelemeden evden eve taşımacılık firmasıyla belli bir paraya taşıma işlemi yapıyorsunuz, eşyalar taşındıktan sonra yok biz bu kadar beklemiyorduk, valla abla bizi çok yordu, bu fiyata kabul edemeyiz gibi, bir sonra ki adımı zorbalık kokan taşıma firmalarıyla karşılaşmış mağdur insanların varlığı bir gerçek. Kartaş Evden Eve olarak diyoruz ki, mutlaka bir sözleşme yapın ve iş sonrasında fiyat farkı isteyenler için bu sözleşmeyi hatırlatın, ileri giderlerse polis çağırmakla çözüm bulma yoluna gidiniz.

Her sektörde iyinin de kötünün de yer aldığını en az bizler kadar sizler de biliyorsunuz, siz hayatınızda bir kere ev taşıyorsunuz biz ise günde kaç kere… O yüzden önerilerimize kulak vermenizi rica ediyoruz. Sorunsun bir taşıma için Bursa Evden Eve sektöründe ilk firma olan Kartaş Evden Eve taşımacılık her daim sizin yanınızda olmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir