Sık Sorulan Sorular

Şehir içi evden eve taşıma ücretleri ne kadar?

Ev taşıma ücretleri genellikle eşya ve kat durumuna göre belirlenir. Taşıma yapılacak olan yeni evin bulunduğu durum itibariyle kamyonun yanaşamama durumlarında, mesafe için ekstra işçilik gerekirse fiyat güncellemesi gerekli olur.

Fiyat belirleme de en sağlıklı yöntem taşınacak eşyaya göre fiyat verilmesidir. Genel olarak 3+1 standart ev konseptinde eşyalar olsa da, eşyaların niteliği de fiyatı etkilemektedir. Örnek vermek gerekirse bazı evlerde ki mobilyaların maddi değeri 100.000 TL iken bazı evlerde ki mobilyaların değeri 15.000 TL olmakta ve bu taşıma işlemini yaparken alınan riski arttırmaktadır ve bu yüzden fiyat farkları oluşmaktadır. Değerli eşyalar taşınırken çift katlı ambalajlama ve daha fazla eleman gönderimi yapılır ve de sigortalı taşıma yaptığımız için eşyanın kesinlikle zarar görmemesi gerekir.

Taşıma işleminde standart bir fiyat politikası yoktur, evlerin oda sayısından ziyade içerisinde ki eşyaların niteliği önemlidir, genel olarak 2+1 veya 3+1 tarzı evlerin eşyaları bizim XL araçlarımız ile rahatlıkla taşınmaktadır. Villa yada triplex tarzı evlerde ise eşya miktarının artması nedeniyle XXL veya 2 XL araç gönderimi yapılır.

Eşyaların toplu olması ücreti düşürür mü?

Taşınacak eşyaların toplu olması fiyatı değiştiren bir durum değildir, firma olarak kendi elemanlarımızla çalıştığımız için ve de tüm eşyaların toplanacağı için bizim açımızdan değişen bir durum söz konusu olmamaktadır. Elbette işin daha hızlı olması ve pratiklik açısından hoş bir durumdur. Kartaş olarak maaliyetlerimizi etkileyen bir durum olmamasına rağmen müşteri tüm eşyayı toplarsa 50 TL gibi bir indirim yapmaktayız ki emekleri boşa gitmemiş olur.

Taşınılacak mesafenin yakın olması fiyatı değiştirir mi?

Taşınılacak ev şehir içerisinde çok yakın bir mesafede olsa bile bizim maaliyet politikamız açısında çok değişen bir durum olmamaktadır. Evde ki tüm eşyaların ambalajlanıp araca yüklenip, köşeye kadar götürülse bile mesafe çok fazla fiyat konusunda etkili olmamaktadır.

Firmalar arası fiyat farkı neden bu kadar fazla?

Ev taşıması gündeme geldiğinde ilk yapacağınız işin fiyat toplamak olduğunu biliyoruz, bir kaç yerden teklif aldığınızda bazı fiyatların diğer firmalara göre anormal derecede düşük olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni ise, düşük fiyat veren firmanın amacı sizden işi almak ve taşıma gününde eşyalar çokmuş diyerek ekstra ücret talep etmeleri olacaktır.

Ayrıca taşıma işlemini yaptırdıkları adamlar bu işi sürekli yapan değil, adam pazarlarından, hallerden toplama adamlar ile çok cüzi rakamlara anlaşılarak yapılmakta ve eşyalarınıza odun, kömür taşır gibi muamele edilerek, eski bir araca sigortasız ve ambalajsız olarak yada battaniyeye sarılarak taşınacak olmasıdır.

Yine bu işi korsan olarak yapan firmaların K3 Yetki Belgesi olmadığı için bu işi yasal olarak yapmamaktadırlar. Onlar için geçici bir iş olmakta ve işlerin hızlandığı zamanlarda girip kazandıkları çok cüzi rakamları kar sayarak, sezon bitiminde bu işleri bırakarak çalışmalarından dolayıdır.

Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta bu tarz firmaların ilanlarında sadece cep numarası bulunması. Hiç bir şekilde adres yada bu tarz güven verici iletişim bilgileri olmaması sebebiyle sorumluluk tamamen evini taşıtmak isteyen müşteridedir. Ters giden bir durum olduğunda taşıma firmasının hattı kapandığında yapılacak hiç bir şeyin kalmayacak demektir. Eşyaların eve gitmemesi bile olası durumlardır.

Saydığımız nedenlerden ötürü evden eve taşıma işleri bizim de bulunduğumuz Bursa ili için oldukça farklı rakamlar da seyretmektedir. Bu konuda bilinçli olmanızı rica ediyoruz.

Fiyatlandırmada neler etkili olur ?

  • Oturulan ve taşınılacak evlerin bulunduğu kat sayıları
  • Taşıma yapılacak iki evin arasında ki mesafenin 20 km den fazla olması
  • Eşyaların değerli olup olmaması
  • Eşyaların miktarı
  • Sökülecek ve takılacak mobilya miktarı
  • Para kasası, piyano gibi her evde bulunmayan eşyalar extra ücretle taşınır bu ücreti firma almaz elemanlara bölüştürür.

İdeal bir taşıma fiyatı ne olmalıdır?

Yukarıda ifade ettiğimiz şartlar altında sağlıklı, güvenilir ve düzgün bir biçimde taşınmak için verilen fiyat en az ? TL olmalıdır. Çünkü kurumsal şartları oluşturmak ve bunların devamını sağlamak zor ve maliyetli bir iştir.? TL diğer firmalara göre yüksek kalsa da OPTİMUM TAŞINMA MALİYETİDİR.Çünkü sağlıklı bir taşınmanın maliyeti ? TL’yi aşmaktadır.

  • Fiyat Politikamızı genelde ücretsiz EKSPERTİZ yaparak (Eşyanızı görerek) tespit ediyoruz.
  • Az Eşya, Küçük Araç, Yüksek Kat, Alçak Kat, fiyatlarımızı değiştirmektedir.
  • Çelik Kasa Kapalı Kamyonlarımızla Tekstil ürünleri, Beyaz Eşya Taşınır.
  • Her Taşıma Sonunda araçlarımız temizlenir, dezenfekte edilir.

NOT: Sigorta şirketleri sadece araç üzerindeki eşyayı sigortalar, hiç bir sigorta şirketi insan kusurunu karşılamaz fakat firmamız olarak Biz kendimize ve işçilerimize o kadar çok güveniyoruz ki “EN KÜÇÜK HASARI” anında ödüyoruz. Bunu da sadece lafta söylemiyoruz SÖZLEŞME ile garanti altına alıyoruz.

Taşıma günü programı nasıldır

Müşterimizle anlaştığımız taşınma gününde sabah 8.30 de aracımız ve 5 kişilik ekibimiz kapınızda olur.

Eşyalarınız paketleme bölümünde aynen anlatıldığı gibi toplanılır, paketlenir ve araca istif edilir.

İlk evden çıkılması ortalama 12.00 -13.00 saatlerini bulur.Öğlen yemeği yenildikten sonra eşyanın yeni eve boşaltılmasına başlanır.

Evinizin yerleşmesi, mobilyanın kurulup, beyaz eşyaların bağlantılarının yapılıp, avizelerin takılması, eşyaların araçtan tamamen boşalması saat 16.00-18.00 saatlerinde bitmiş olur.