Çocukların Evden Eve Taşırken Yardımı

Ev taşıma işlemi biraz yorucu bir iştir, günler alan yerleşim işlemini çok kısa zamanda toparlanmaya dönüştürmek epey beceri ister ve de taşınma sırasında çocuklu bir aile iseniz, çocukların size engel değil destek olmasını istiyorsanız bu yazımız tam size göre…

Büyük ihtimalle çocuklarımız evin taşınacağı gün gördükleri o kadar çok kutu onlar için bir ilk olacaktır, hem kutu hem koli bandı hem de balonlu naylon sanırım bir çocuk için cennet olmalı.

Küçükken balonlu naylonları patlatmayan çok şey kaçırmış demektir, stres topu niyetine ister tek tek ister toplu patlatırdık. Peki bu ev taşınma sırasında çocuklarımızı bizlere yardımcı olmasını nasıl sağlarız şimdi ona gelelim.

İlk olarak çocuklarımızı eski ev ve yeni ev işleri olarak iki farklı görev tanımlaması yapalım, öncelikle eski evde ki işlerde çocuklarımız bize neler yapabilir bir göz atalım. En rahat yapacakları işler arasında size karton kutu getirmek, ve kutuları koli bandıyla kapatmak ve de üzerine etiket yada kalemle yazı yazmak gibi işler verilebilir. Bu işler hem onlar için bir eğlence hem de oyalanma olacaktır, ayrıca sizlere de ufak tefek işleri yapmaktan feragat ettirecektir. Yine eski evdeyken bir kutuya küçük oyuncaklarını toplattırabilir, evde taşınmaya yardımcı olanlara su, çay gibi içecek servisi yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Yeni eve gelindiğinde ise çocuklarımız epey bir işe yarayabilir, ilk olarak odalarının temizliği için ellerine vileda süpürgesini verip yerleri bir güzel temizlemelerini sağlayabilirsiniz. Bu işlem onlar için oldukça eğlenceli olacaktır, onlara odanın sonundan başlayıp kapıya doğru kuru yer kalmayacak şekilde güzelce temizlemesini öğretip, hem bir alışkanlık kazandırmış hem de hayatı öğretebilirsiniz.

Yine yeni eve girerken ufak boyutlu kutuları taşıyabilir, yeni yerlerine konulan eşyalardan sonra boş kalan kutu ve koli bantlarını toplattırabilir ve yine aynı şekilde içecek servisi yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ev taşıma işlemleri büyük küçük herkesin ucundan tutabileceği işlerdir, çocuklarımıza böyle ufak görevler vererek onları sorumluluk sahibi yapabilir, aynı zaman da da üzerimizden bir parça hatta çok ufak bir parçada olsa yükü atabilirsiniz.

Bunlar haricinde kalan hemen her şeyi Kartaş Evden Eve Taşımacılık ile yapacağınızı da asla aklınızdan çıkarmayın. Bir sonra ki keyifli evden eve nakliyat yazımız için bizleri takipte kalınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir