Bursa Nilüfer İlçesi

Nilüfer, Bursa’nın üç merkez ilçesinden biridir Yıldırım ve Osmangazi ilçelerine göre daha batıda kalmakta ve sanayi bölgelerine yakınlığı toplu yaşam alanları ile Bursa’da ikinci bir merkez konumundadır. Nilüfer ilçesi 2018 nüfus sayımına göre 441 299 vatandaşın yaşadığı Bursa’nın en kalabalık 3. ilçesi olmak üzere önemli bir yere sahiptir.

Nilüfer Evden Eve Taşımacılık hizmeti olarak genellikle asansörlü taşımacılık ağırlıklı bir ev taşıma hizmeti sunmaktayız. Evlerin yeni ve yüksek katlı olması sebebiyle, ayrıca balkonlarının geniş yapılması ve eşya taşınmaya müsait durumları bizleri asansörlü taşımacılık konusunda oldukça rahatlatmaktadır.

Bursa’nın Nilüfer ilçesi 25 merkez mahalleden oluşmaktadır ve bunlar; Ahmet Yesevi, Alaaddinbey, Altınşehir, Ataevler, Balat, Barış, Beşevler, Cumhuriyet, Çamlıca, Demirci, Ertuğrul, Esentepe, Fethiye, Gümüştepe, Işıktepe, İhsaniye, Karaman, Konak, Kültür, Minareliçavuş, Odunluk, Özlüce, Üçevler, Ürünlü ve Yüzüncü Yıl’dır. Yine ilçenin Çalı, Akçalar, Görükle, Hasanağa, Kayapa ve Gölyazı olmak üzere 6 tane beldesi ve Yaylacık, Yolçatı, Badırga, Doğanköy, Dağyenice, Atlas, Kadriye, Üçpınar, İnegazi, Tahtalı, Başköy, Karacaoba, Çatalağıl, Çaylı, Konaklı, Büyükbalıklı, Gökçe, İrfaniye, Unçukuru, Fadıllı, Ayvaköy, Güngören, Korubaşı, Maksempınar ve Kuruçeşme adında 25 köyü bulunmaktadır. İlçenin yönetimi 31 Mart 2019 seçimleri sonrasında “Turgay Erdem” tarafından yapılmaktadır ve İlçe Kaymakamı “Avni Oral” dır.

Nilüfer İlçesi, sahip olduğu organize sanayi bölgeleri ile de kent ekonomisine büyük bir katkı aynı zamanda oluşturduğu istihdam dolayısıyla da dışarıdan kente göçün en yoğun olduğu ilçelerden biridir. Nilüfer ilçesinde bulunan organize sanayi bölgeleri sırasıyla; Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi, Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi, Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kayapa Islah Organize Sanayi Bölgesi, Akçalar Islah Organize Sanayi Bölgesi ve de Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere toplam 8 adet organize sanayi bölgesine ev sahipliği yapmaktadır.

Nilüfer’de sadece hayat sanayiden ibaret değil, aynı zamanda alışveriş merkezleri ile de insanların sinema, oyun, cafe ve eğlence alanlarına yönelik bir çok ihtiyacına cevap veren büyük alışveriş merkezleri de bulunmakta, bunlar; Carrefoursa, Bauhaus, Metro Gross Market, Özdilek Park gibi yerlerdir.

Nilüfer ayrıca Özlüce ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) gibi cadde boyu mekanların yer aldığı iki önemli yaşam alanına sahiptir. Ayrıca Bursa Uludağ Üniversitesi, Nilüfer ilçesine bağlı Görükle mevkiinde olmakla beraber, Görükle öğrencilerin ve dolayısıyla öğrenci ekosisteminin oluşturduğu yeme, içme ve eğlence mekanlarıyla da oldukça hareketli 7/24 canlı bir bölgedir.

İnsanların bir yerden bir yere taşındıkları zaman bir kaç olmazsa olmazları vardır, bunlardan biri sağlık, biri eğitim biri de sosyal hayattır. Neyse ki Nilüfer ilçesi bu üç maddeden de bolca alternatifli olarak ilçede yaşayanlara ve göç etmek taşınmak isteyenlere cevap verebilmektedir.

Nilüfer ilçesinde Acıbadem, Esentepe, Anadolu Hayat ve irili ufaklı özel hastane ve tıp merkezleri bulunmakta, Bir çok ulusal kolej ve özel okulun Bursa şubeleri Nilüfer ilçesinde bulunmakta, anaokulu, lise, ilkokul ve hatta üniversite olması sebebiyle örgün eğitimin her aşamasında bol alternatifli bir ilçedir. Ve de yukarıda saydığımız yaşam ve eğlence alanları neticesinde Nilüfer, Bursa’ya taşınmak göç etmek isteyenlerin tercihlerinde hem iş olanakları hem de evlerin fiziki ve merkeze yakınlık bakımından ilk sırada yer almaktadır.

Aslına bakarsanız buraya Nilüfer ilçesini yazmaya kalksak sanırım sizi bu yazıda bir yarım saat tutmak zorunda kalırız o yüzden çok detaya özel istek olursa gireceğiz, bu özel isteği de yazımıza yorum yaparak bilmek istediğinizi sorabilirsiniz. Eğer Bursa Nilüfer’de ev taşımak yada Nilüfer’e taşınmak isterseniz, bilin ki Kartaş Evden Eve taşımacılık sizlerin her daim yanınızda, bizlerin de ofisi Nilüfer’de olduğu için hem bir çayımızı içer hem de yeni yaşam alanınızda sizleri en çabuk ve en rahat şekilde taşınmanıza yardımcı olabiliriz.

Bursa’nın ilk evden eve nakliyat firması Kartaş Evden Eve‘nin Bursa ilçeleri yazı dizisi diğer ilçeler ile devam edecektir. Bizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir