Doğru Evden Eve Nakliyat Firması Seçme Kriterleri

Günümüzde herkesin her işi yaptığı ticaret dünyasında, doğru bir evden eve nakliyat firması bulmak hem çok zor hem de çok kolay. Zor çünkü çok fazla firma yada firma görüntüsü altında bu işi yapan var, kolay çünkü kaliteli iş yapanlar oldukça az.

Peki bizler uzak durulması gereken evden eve nakliyat firmalarını nasıl tespit edebiliriz. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için bir kaç ipucu listeledik, hep beraber okuyup öğrenelim;

İpucu 1: Web sitesi var mı?

21. yy da yaşıyoruz ve hala websitesi olmayan bir firma varsa bırakın onla da iş yapmayın. Kurumsal olmanın olmazsa olmaz kuralı bir websitesidir. Değişen trendler ve mobil telefonların çok fazla yaygınlaşması ile artık eskisi gibi flash animasyonlu websiteler tarih oldu ve pratik, hızlı ve ziyaretçiye istediğini veren siteler revaçta. Hal böyle olunca ve sizin nakliyat firmanızın bir internet adresi yok ise onu direk eleyerek listenize devam edin.

İpucu 2: Web sitesinde bilgi eksikliği

Uzak durulması gereken evden eve firmalarının maalesef ki sitesi olsa bile bilgileri eksiktir, yada sadece telefon numarası vardır. Artık insanlar internet sitelerinde, sosyal medya hesaplarında her türlü kullanılabilecek materyali paylaşıyorlar. Ama bilgi saklayan, yada firma adres bilgilerini eksik veren firmalar maalesef yeterli güveni vermezler ve yine listenizden elenerek ayıklanmaya mecburdurlar.

İpucu 3: Dernek ve Birliklere Üyelik

Yabancı ülkelerde sıkı bir şekilde denetlenen birlik ve dernekler maalesef ülkemizde çok fazla yaygın değil, üstelik belirli sayıda bir kişinin bir araya gelerek oluşturmuş olduğu dernekte istenildiği zaman farklı amaçlar için kullanılabilir. Lakin yine de şart olmamakla birlikte saygın görülmüş taşıma dernek yada platformlarına, birliklerine kayıtlı firmalar, yine de güven verme konusunda bir derece daha iyidir.

İpucu 4: Web de ki %100 olumlu yorum

Sanırım biz Türkler nerede duracağımızı bilmiyoruz, ne zaman işimize yarayacak bir şey keşfetsek hemen onu suistimal etmeye başlıyoruz. Aslında ne demek istediğimizi anlıyorsunuz, çoğu insan internet aleminde ki yorumlara bakarak karar vermekte ve bunu bilen firma sahipleri, eş, dost yahut bu alanda hizmet veren bilgisayarcı çocuklara sahte yorum ve tam puanlar verdirerek sıralamayı manipüle etmeye çalışıyorlar ve bu durumu kullanarak kazanç sağlıyorlar. Sizlerden isteğimiz her firmada muhakkak ufak tefek aksaklıklar yada hiç bir şekilde memnun olmayan müşteriler olacaktır. Yorumlar ve puanlar da %100 müşteri memnuniyeti olan firmalara biraz kuşku ile bakmanızı ve de yorumlarda sadece 5 yıldız verilip geçilmiş mi yoksa, yazı ve foto var mı bakmanızı rica ederiz. Aksi takdirde sahte puan ve yorumların kurbanı olarak zarar görmüş olabilirsiniz.

İpucu 5: Çok cazip fiyat veriyorlarsa

Tek bir yerden teklif almayacağınızı herkes biliyor, ve almış olduğunuz bu teklifler içerisinde diğerlerine göre son derece düşük bir teklif var ise dikkat edin orada ki yolunacak kaz siz olmayın. Çünkü bu tip art niyetli insanların amacı düşük teklif vererek, ekstra işlerden faiş fiyatlar kazanmak ve ek hizmet bedellerini size yansıtmak olacaktır. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız, lütfen teklifi, kaşeli, imzalı ve her detay belirtilmiş bir şekilde isteyin ki anlaşmazlık konusunda hakkınızı arayabilesiniz.

İpucu 6: Kaskolu taşımacılık var mı

Bazen bu tür konular insanlar arasında halen daha ne gereği var diyerek geçiştirilse de mal ve can taşıyan bizler için son derece önemli. Bizler ne kadar usta şöfor yada işini bilen kişiler olsakta, trafikte beklenmedik durumlar söz konusudur. Bu yüzden kaskolu taşımacılık yapmayan evden eve nakliyat firmalarını elemeniz sizler için iyi olacaktır.

İpucu 7: Yüksek miktarda avans istiyorsa 

Eğer bir firma sizden yüksek miktarda avans istiyorsa onunla çalışmayın, normal şartlarda evinize sağ salim teslim edildikten sonra ücret takdimi yapılır ve işleyiş böyle devam eder. Ama sizden yüksek bir avans istiyorsa bu tip firma yol masraflarını sizin üzerinizden halletmeye çalışan ekonomik olarak iyi durumda olmayan, en ufak bir aksilikte sizden ekstra para talep etmeye hazır bir firmadır.

Yukarıda saydığımız bu maddeler ile ve de yakın çevrenizden bizzat aldığınız referanslar ile en uygun evden eve taşımacılık firmanızı seçmeniz sizler için doğru olacaktır. Kartaş evden eve taşımacılık olarak Bursa evden eve nakliyat işleriniz de her zaman göreve hazırız. Bursa’nın ilk firması olarak ve halen daha varlığımızı sürdürmemize imkan veren değerli müşterilerimize böyle bir yazı sunmayı borç bildik. Bizleri takipte kalın.

“Uzak Durulması Gereken Evden Eve Nakliyat Firmaları” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir